به دلیل تغییراتی که در سایت انجام می شود تا اطلاع ثانوی قادر به پاسخگویی نخواهیم بود.
 • ورود
  ورود
 • عضویت
 • سبد خرید
  تکمیل سفارش
  جمع کل سفارش:

  مهارت های کودکان،‌ماه سوم زندگی

  در حالیکه صورت بچه رو بروی شما قرار دارد او را زیر بغل هایش به حالت آویزان بگیرید و به این طرف و آن طرف حرکت دهید و در هر حالت حدود 4 ثانیه نگهدارید. شیر خوار در این سن می تواند سرش را در وضعیتهای مختلف در راستای گردن نگه دارد.

  یک جغجغه را روبروی صورت شیر خوار در فاصله ای حدود 30 تا 50 سانتیمتر حرکت دهید در این حال باید بچه هر دو دست را بالا آورد و در حدود 5 ثانیه تلاش کند که آن را بگیرد در این مدت شیرخوار قادر است. قرینگی اجزای بدنش را حفظ کرده و جغجغه را تا حدود 15 درجه جابجا نماید.

  اگر او را روی یک سطح صاف و سخت بنشانیم و فقط از قسمت لگن او را از پشت نگهداریم قامتش را بطور خمیده با زاویه ی حدود 30 درجه نست به پا ها نگه میدارد و سر را در خط وسط بدن قرار می دهد.

  هنگامی که بچه به پشت در گهواره خوابیده، دست بچه را در دست بگیرید و به آهستگی جلو و عقب ببرید تا متوجه شود  و آن را تماشا کند سپس انگشتانش را حرکت دهید تا تک تک آنها را مشاهده کند، با این کار به او کمک می کنیم تا اجزا مختلف بدنش را بشناسد. جورابهای رنگی بچه را به دستش کنید و آنها را طوری برش دهید که انگشتان و شست دستش پیدا باشد و بتواند به آنها نگاه کند. در حین حمام کردن بچه دستش را با آب خیلی سرد و یا خیلی گرم  تحریک کنید  تا به آن توجه کند.

  در هنگام تعویض کردن پوشک بچه یک اسباب بازی کوچک به دستش بدهید و کمکش کنید تا آن را حرکت بدهد. بعد پاهایش را به آرامی بالا و پایین ببرید و کم کم در وضعیتی قرار دهید که با پا به دست شما لگد بزند. در حین حمام شرایطی پدید آورید که در آب لگد بزند و عکس العمل آب را ببیند.

  صورت خود را خیلی نزدیک به صورت او ببرید و به آرامی با او حرف بزنید یا برای او آواز بخوانید تا نگاهش را به روی شما ثابت کند. سرش را روی دستهای خود بگذارید و به طرف او خم شوید و صداهای هیجان انگیز از خود در آورید تا نگاهش را به شما بدوزد.

  وقتی با او صحبت می کنید حداقل دو نوع صدای مختلف از خود در آورید.

  کودک در این  زمان صداهایی مانند قان قان و قور قور از خود در می آورد.

  مهارت های کودکان،ماه اول زندگی
  مهارت های کودکان،ماه دوم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه سوم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه چهارم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه پنجم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه ششم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه هفتم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه هشتم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه نهم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه دهم زندگی
  مهارت های کودکان،ماه یازدهم زندگی
  مهارت های کودکان؛ دوازده تا چهارده ماهگی

  مهارت های کودکان؛ هجده تا بیست ماهگی

  برچسب‌ها

  خواندنیهای مشابه

  دیدگاه مخاطبان